Ogłoszenia Duszpasterskie

 25 marca 2017 (14:49)

OGŁOSZENIA NA 3 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

WIELKIEGO POSTU1. Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkiego Postu. W ramach akcji „Rodzina rodzinie” organizowanej przez Caritas Polska, przy kościele są zbierane ofiary do puszki przeznaczone na pomoc dla rodzin poszkodowanych w wyniku działań wojennych w Syrii.
2. W poniedziałek 20 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
3. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania NMP. W tym dniu przypada Jubileusz 25 rocznicy powołania diecezji Bielsko – Żywieckiej. Modlimy się za cały nasz kościół partykularny.
4. Rekolekcje wielkopostne przeznaczone dla naszych Parafian rozpoczną się 2 kwietnia – w 5 Niedzielę Wielkiego Postu – i będą trwały do środy 5 kwietnia. Szczegółowy program tych rekolekcji będzie zamieszczony w Gwiazdce zabrzeskiej, którą będzie można nabyć przy kościele.
5. W sklepach „Lewiatan” i „Groszek” można do koszy serca składać niepsującą się żywność, z której panie z Zespołu Charytatywnego przygotują paczki świąteczne dla osób ubogich z naszej Parafii.
6. Jak co roku – Akcja Katolicka działająca przy naszej Parafii organizuje Konkurs na palmę wielkanocną w sołectwie Zabrzeg. Zachęcamy, aby jak najwięcej osób wzięło udział w tym konkursie. Regulamin tego konkursu również będzie umieszczony w Gwiazdce zabrzeskiej.
7. Burmistrz informuje, że wyłożenie do publicznego wglądu projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Czechowice Dziedzice wraz z prognozą oddziaływania na środowisko odbędzie w dniach od 10 marca do 10 kwietnia 2017 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Czechowicach Dziedzicach, plac Jana Pawła II, pokój nr 003.
8. Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają paschaliki wielkanocne.
9. Zachęcamu do udziału w pielgrzymce parafialnej na Ukrainę w dniach 1 – 5 czerwca 2017 r. Szczegóły w zakrystii u ks. Dawida i z tyłu kościoła na stoliku z gazetami.
10. Składka w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii.


 06 lutego 2017 (00:02)

OGŁOSZENIA NA 5 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (05 II 2017)


1. Liturgiczne obchody tygodnia:

-w PONIEDZIAŁEK 6 II- wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
-w PIĄTEK 10 II- wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
-w SOBOTĘ 11 II- przypada wspomnienie dowolne NMP z Lourdes, Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił to liturgiczne wspomnienie jako Światowy Dzień Chorego

2. Serdecznie dziękujemy za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła

3. W czasie spotkania opłatkowego z przedstawicielami Rady Parafialnej uzgodniliśmy, że po zgłoszeniu śmierci naszego Parafianina najmniejszy dzwon będzie oznajmiał odejście kolejnej osoby z naszej Wspólnoty. Siostra Miriam będzie uruchamiać dzwon W JEDNYM DNIU po zgłoszeniu śmierci przed poranną i wieczorną Mszą Świętą.


 22 stycznia 2017 (22:14)

OGŁOSZENIA NA 3 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (22 I 2016)

1. Liturgiczne obchody tygodnia:


- wtorek - 24 I - Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła
- środa - 25 I - święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła
- czwartek - 26 I - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
- piątek - 27 I - wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
- sobota - 28 I - św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła2. Serdecznie dziękujemy naszej Organistce p. Sylwii Strządała, Jej synowi Danielowi za zorganizowanie Festiwalu Kolęd i Pastorałek w naszej Parafii. Również całemu Chórowi i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że mogliśmy przeżywać to piękne wydarzenie.

3.Serdecznie zapraszamy osoby należące do Rady Ekonomicznej i Rady Duszpasterskiej na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Niedzielę 29 I po mszy świętej o godzinie 16:00 na probostwie.

4. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
Pokaż starsze ogłoszenia
web stats stat24
Wszystkie prawa zastrzeżone!
Copyright © 2005-2015 All Rights Reserved